ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Specifikace rope skippingových švihadel

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA ČESKÝCH SPORTOVNÍCH ŠVIHADEL

Single Rope jeden cvičenec s jedním švihadlem

Jeden skokan s jedním švihadlem. Tato forma rope skippingu umožňuje skokanovi pracovat samostatně svojí vlastní rychlostí. Cvičenec může trénovat kdekoliv a kdykoliv sám, nebo spolu s přáteli tvořit jednoduché i složitější sestavičky. Skákání přes single rope otvírá brány kreativním cvičencům, kteří rádi vymýšlejí nekonečné množství triků a jejich kombinací obrázek 

Two In The Loop -Wheel Formation 2 v 1 dva cvičenci s jedním švihadlem

Dva skokani držící dvě švihadla, pohyb paží je nesoudobý a připomíná točení mlýnu. Skákáním wheels cvičenci výborně procvičí koordinační schopnosti a vzájemnou komunikaci. Cvičenci se stanou velmi rychle závislými na specielním timingu (časování), který je doslova unikátní. Triky a výměny, které můžete vymýšlet, nemají žádný limit. Buďte kreativní, two in the loop (dva cvičenci s jedním švihadlem), the traveller (cestování řadou cvičenců s jedním švihadlem) atd.

Double Doutch dva cvičenci se dvěma protisměrně se točícími švihadly uvnitř skáče jeden a více skokanů

Dvě dlouhá švihadla, kterými krouží dva cvičenci proti sobě - další skáče uprostřed. Double Doutch je pro většinu skokanů velmi lákavá forma rope skippingu. Jedná se o týmovou formu, proto je velmi důležité, aby si cvičenci na sebe zvykli. Stejný taiming, přizpůsobování se jedni druhým, vnímání spolucvičenců a vzájemná pomoc je základem radosti ze společného úspěchu. Double Douch dokonale procvičí koordinaci a vzájemnou komunikaci mezi členy družstva.

Speed single rope rychlostní švihadla

Jedná se o rychlostní skákání jednotlivce a je zejména pro skokany, kteří si oblíbili vysokou frekvenci přeskoků či mnohonásobné přeskoky (dvojšvihy) a prošli základní skokanskou průpravou. Tato disciplina je pro pokročilé cvičence s dostatečnou úrovní kondice. Skokani musí být schopni vyvinout vysokou frekvenci přeskoků a zachovat korektní techniku skoků. Skáčeme po dobu přesně vymezeného času (30s, 3 min.). U přeskoků střídnonož započítáváme dopad pouze pravé nohy (někteří skokani jsou natolik rychlí, že by bylo obtížné započítávat dopad obou nohou). U násobných přeskoků počítáme každý doskok na podložku snožmo.

Long rope - skákání přes desetimetrové švihadlo (tým 12 – 20 členů)

dlouhé švihadlo pro skupinu skokanů.

Všechny výše uvedené základní formy rope skippingu jsou volně kombinovatelné. 

autor: Mgr Jana Černá Beránková