ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Soutěž " JUMP FOR JOY - SKÁKEJ PRO RADOST

(untitled)

 se konala v ZŠ Petřiny jih, Šantrochova ulice, Petřiny, 

WORKSHOP v sobotu 21.5 (den před soutěží)

NEDĚLE 22. května 2016 od 9 do 14.30 hod. SOUTĚŽ

Soutěž je určena všem registrovaným závodníkův z ČRSA (Česká rope skippingová asociace), kteří jsou řádně registrováni pro rok 2016. Závodit budou všechny vypsané věkové kategorie, jako v minulých letech. Otevřené disciplíny jsou rychlostní a letos poprvé i freestylové. 

Konkrétně rychlostní soutěž čtyřčlenných družstev v disciplínách:

1.     “Single rope speed and doubleunder relay” (přeskoky střídnonož a dvojšvihy),

2.     “DD speed relay” (rychlostní štafeta v dlouhých švihadlech).

 Dále je vypsána soutěž jednotlivců v disciplíně:

3.  “Single rope speed 30s” (přeskoky střídnonož 30s jednotlivci).

 Další disciplínou je 10m lano přeskoky velkých skupin:

4.  “Long rope 10m” přeskoky družstva (12 - 20 cvičenců) přes 10m lano.

Nově poprvé v ČR otevíráme soutěž FREESTYLE DRUŽSTVA:

5. “Freestyle pairs” (single rope volné sestavy dvojic),

6. “Freestyle DD pairs (volné sestavy družstev DD čtveřice).

7. „Freestyle DD single (volné sestavy družstev DD tojice).

Žádáme trenéry, aby včas zkontrolovaly registrace svých závodníků v ČRSA. Pro registraci je potřeba vyplnit formuláře v elektronické podobě, které naleznete na stránkách http://crsa.cz/registrace/. Jen upozorňujeme, že se na každý rok vkládají nově jména aktuálních závodníků, proto si prosím na registraci vymezte dostatek času. Na základě vyplněných formulářů Vám bude obratem zaslána faktura, která musí být uhrazena před termínem konání soutěže.

 Česká televize při květnové soutěži

S potěšením oznamujeme, že zájem o sport rope skipping v ČR rychle roste. Byli jsem osloveni redaktorkou Elen Černou z ČT, která přijede se svým štábem pořídit reportáž z květnové soutěže, proto nesmíte chybět!

 Přihlášky na soutěž JUMP FOR JOY

 Tabulku s přihláškou naleznete v příloze pod jménem: „přihláška 2016“ a v další příloze pod názvem: „návod“, naleznete podrobný návod, jak přihlášku vyplnit. Po vyplnění přihlášky zašlete na adresu: (remove XX) prihlasky XX @ropeskipping XX .cz.

Přihlášky zasílejte od 25. dubna do 9. května 2016.

Připomínáme, že každý oddíl při přihlašování svých závodníků rovněž nahlašuje jména rozhodčích na rychlostní disciplíny. Za každý oddíl závazně přihlašujte dva rozhodčí. Přihlášení je opravdu závazné. Proto doporučujeme nahlásit jméno případného náhradníka. Za nesplnění této podmínky nemůžeme garantovat hladký průběh závodu. V minulosti, jsme při každé soutěži řešili omluvy rozhodčích přímo  v průběhu závodu a bylo to pro nás organizačně velmi složité a nepříjemné pro závodníky, neboť vznikala časová prodleva. Rozhodčí se přihlašují rovněž přes hlavní přihlášku (přihláška2016).

 Abychom při  letošní květnové soutěži tomuto předešli, pořádáme školení rozhodčích pro disciplíny SPEED (rychlostní disciplíny). Školení se bude konat v neděli 8. května od 14 do 16 hodin. v Loděnici TrójaCena školení je 500,- Kč. Školit se budete hodinu v učebně a hodinu v tělocvičně (nezapomeňte sportovní obuv). Každý rozhodčí si přivede na školení 2 figuranty. Figuranti nemusí být pokročilí. Zvolte ochotné a spolupracující skokany. Cvičence využijeme při tréninku rozhodčích v tělocvičně od 15 do 16 hod. Pokud byste neměli pro děti v čase teorie hlídání, mohou být s námi v učebně.

Toto školení doporučujeme všem rozhodčím, nejenom začínajícím. Zdůrazňujeme, že je to jedinečná šance pro ty z Vás, kteří se potýkají s nedostatkem rozhodčích v oddílech. Rozhodčím může být, trenér, asistent trenéra, starší cvičenec 15+, rodiče, prarodiče atd.

 Závazné přihlášky  na školení SPEED ROZHODČÍ, proklikněte tento odkaz na e-shop, nebo zašlete na: (remove XX) svihadla XX @svihadla XX .cz">(remove XX) svihadla XX @svihadla XX .cz 

ve formátu:

Předmět: SPEED ROZHODČÍ

  1. jméno.
  2. příjmení,
  3. telefon (v případě potřeby rychlé komunikace před školením),
  4. oddíl (škola),
  5. datum narození,
  6. jméno figuranta a,
  7. jméno figuranta b.

 Školení rozhodčích FREESTYLE

 Od loňského prosince, kdy proběhlo mezinárodní školení s belgickým lektorem Pietrem Himpe, je 11 rozhodčích z ČR v procesu školení na rozhodčí freestyle. Rozhodování volných sestav a systém hodnocení je velmi propracovaný a poměrně složitý. Naši budoucí rozhodčí absolvovali dvou denní školení. Následně splnili dva víkendové tréninky. Nyní je čeká třetí tréninkové školení a po květnové soutěži budou absolvovat druhou část mezinárodního testu. Po jeho úspěšném splnění se stanou plnohodnotnými mezinárodními rozhodčími.

Díky těmto ochotným trenérům a skokanům můžeme spolupracovat na posouvání hranic soutěžního rope skippingu v ČR. V květnu proto spouštíme první freestylové disciplíny.

 Pokud by někdo z dalších trenérů, či cvičenců, asistentů trenérů měl zájem projít podobným obsáhlým školením, tak nás kontaktujte a rádi pro Vás uspořádáme podobné školení. Minimální počet závazně přihlášených je 12 osob.  Školení je vhodné zejména pro ty, kteří se zamýšlejí pustit do tvorby volných sestav. Školení Vám ukáže odkud začít, kam směřovat a na co se soustředit. V případě zájmu pište na (remove XX) svihadla XX @svihadla XX .cz">(remove XX) svihadla XX @svihadla XX .cz, do předmětu uveďte ZÁJEMCE O ŠKOLENÍ FREESTYLE.

 WORKSHOP

S potěšením Vám oznamujeme, že se v sobotu 21.5 (den před soutěží) uskuteční jedinečný workshop s německými lektory.  ZŠ Petřiny jih - ve stejné tělocvičně, jako soutěž JUMP FOR JOY. Po minulém velmi úspěšném workshopu s naším kolegou z Belgie (Willem Tack), který nás navštívil loni v listopadu, jsme se rozhodli uspořádat další workshop pro naše závodníky. V čem bude tento workshop jiný? Lektoři budou tři. Na své si přijdou jak úplní začátečníci, tak středně pokročilí i ti, kteří se věnují rope skippingu nejdéle. Pracovat se bude dle obtížnosti, lektoři budou mít více času se Vám věnovat. V čem dalším se tento workshop bude lišit? Workshop bude celodenní! Dvakrát více času můžete strávit s našimi fantastickými lektory - od 10 do 16.30 hodin s přestávkou na oběd.

Cena pro členy registrované v ČRSA 450,- Kč, ostatní veřejnost cena 2000,- Kč /os.

 V případě zájmu, pro Vás zajistíme oběd v podobě polévky a obložené housky za 50,- Kč. Zájemci o oběd uvedou tuto informaci do přihlášky.

Jak se na workshop přihlásit?

Vzhledem k tomu, že očekáváme hodně zájemců doporučujeme neváhat s přihlašováním, abychom Vám mohli místa zajistit.

 Přihlášky za oddíl budou posílat trenéři na adresu (remove XX) svihadla XX @svihadla XX .cz">(remove XX) svihadla XX @svihadla XX .cz, nejpozději do 9. května 2016, do předmětu napište PŘIHLÁŠKA WORKSHOP. V příloze Vám zasíláme přihlášku do které vyplníte. Název oddílu, jméno trenéra, fakturační údaje, jména a příjmení účastníků workshopu a zda máte zájem o oběd do poslední kolonky vyplníte 1(ano)/ 0 (ne), tabulka nám poté sečte počet jídel. Počet lístků, za které si poté vyzvednete oběd obdrží trenér u registrace před workshopem a dětem poté lístky rozdá. Pokud budete chtít, aby se rodiče na své děti dívali z ochozu (zdarma), prosím informujte nás o počtu doprovodných osob, které označíme u vchodu, abychom zamezili přístupu osob, které by chtěli na workshop vniknout bez placení. Děkujeme za spolupráci.

DALŠÍ BLÍŽÍCÍ SE AKCE:

7.5.2016 se koná  školení pro učitele ZŠ, ale i pro ostatní zájemce, kteří s rope skippingem začínají, nebo by rádi přihlásili děti do disciplíny dlouhé lano a nevědí jak začít. Kurz je téměř naplněný, ale ještě dvě místa bychom Vám mohli nabídnout. Pokud máte o školení zájem kontaktujte nás na adrese (remove XX) svihadla XX @svihadla XX .cz">(remove XX) svihadla XX @svihadla XX .cz. Do předmětu napište ZÁKLADNÍ KURZ ŠKOLENÍ PRO ZŠ, nebo se přihlaste v e-shopu přes odkaz.

PŘEKVAPENÍ

Necháme Vás nahlédnout pod pokličku, ale zatím ještě neprozradíme zcela. Velmi intenzivně pracujeme na zajímavém projektu, který nás vytěžuje téměř na 100%, proto Vás prosíme o trpělivou spolupráci, neboť naše síly jsou značně vytížené. Co byste řekli tomu, kdybychom přivedli v listopadu do ČR 150 špičkových skokanů z celé Evropy, kteří se utkají ve freestylové soutěži? To by byla paráda, že? O dalším dění Vás budeme informovat na květnové soutěži. Pro tento projekt budeme potřebovat ochotné dobrovolníky mluvící anglicky, pokud se mezi Vámi najde někdo takový, tak budeme moc rádi. Bližší info bude k dispozici později.

 Vážíme si Vaší práce, neboť víme kolik úsilí a času stojí, za každým ochotným trenérem, který ve svém volném čase předává energii svým svěřencům. Víme, jaké to je - pracovat do 4 hodin do rána a ráno opět vstávat s nadšením a novými nápady, které čekají na realizaci. Víme, jaké to je - trávit dlouhé hodiny v tělocvičně se svými svěřenci. Víme, jaké to je - dělat domácí práce v noci, když už téměř spíte. Víme, jak je důležité, aby byl na Vaší cestě někdo, kdo umí pochválit a povzbudit, protože to je častokrát jediná odměna za naší práci. Proto posíláme srdečné povzbuzující pozdravy a upřímně se na Vás těšíme při květnové soutěži a těšíme se, že společně pokročíme zase o kus dál.

 

Se srdečným pozdravem tým Rope skipping

Jana Beránková

Jana Černá