ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Bezpečnostní pravidla při rope skippingu

1. Přes švihadlo skákejte zásadně ve sportovní obuvi (nikdy ne bez bot).

2. Máte zavázané tkaničky?
3. Dříve než začnete se švihadlem manipulovat či skákat jak se, zajistěte kolem sebe dostatek místa.
4. Určitě osoby, které stojí ve vaší blízkosti, vědí, že budete švihadlem manipulovat (zejména malé děti se mohou nevědomky „přimotat“, nebo hlouček odpovídajíc cvičenkám není dostatečně soustředěný apod..
5. V popisu jsou přesně směry cvičení, které jsou popsány Choreografie je vytvořena tak, aby cvičenky měly dostatek místa na cvičení, ovšem při chybném směru se švihadla mohou srážet! Proto je nutné, aby cvičenky byly disciplinované a choreografii pochopili a znali .
vzájemně neohrožovaly chybným provedením.
7. Má vaše švihadlo řádně zabezpečený konec bužírky v rukojeti, zejména tam, kde je zkracování, aby nedošlo k vyvléknutí korálků v průběhu skákání.
8. Při nácviku v tělocvičně, zejména kde jsou parkety, může rukojeť švihadla svou barevností splývat s podlahou. Dejte pozor, aby cvičenky na ni nestouply, mohla by jim po rukojeti uklouznout nohu.
9. Nikdy nenechávejte volně pohozená švihadla v tělocvičně, pokud se švihadlem necvičíte, odložte je tak, aby o něj někdo při pohybu nezakopl či neuklouzl po rukojeti.
10. Než provedete přeskok korektní technikou (viz DVD). Vždy se řádně rozcvičte. Zaměřte se zejména na oblast lýtek, kotníků a plosky nohy. Po cvičení vždy zařaďte komplexní kompenzační cvičení.